Zimní péče o psa
Pokud máte psa, který je i přes zimu venku, je vhodné mu pravidelně do potravy přidávat vitamíny (při výběru vhodného potravinového doplňku vám poradí ve větších obchodech s chovatelskými potřebami - je potřeba brát v potaz věk i psí plemeno).
Je vhodné psovi čas od času dopřát trochu teplejšího vývaru. Nezapomeňte mu také zavčas zateplit boudu (například polystyrenem, starším kobercem, starším oblečením, apod.).
O pejsky, kteří bydlí přes zimu v bytě se svým pánem, je potřeba také pečovat. Přechod z vyhřátého bytu do venkovního mrazu znamená pro organismus psa šok, proto je vhodné podávat mu stravu doplněnou o vitamíny.
Nezapomeňme mu také pravidelně po procházce kontrolovat a mazat tlapky (speciálním krémem s kolagenem).
Péče o kočku
Co se týče péče o kočku, je v podstatě stejná, jako u psa. Důležité je v zimním období přizpůsobit kočce vhodnou potravu doplněnou o vitamíny, pečovat o její srst a také o tlapky.
Péče o hlodavce (křečky, zakrslé králíky, osmáky)
Základní složkou potravy téměř všech hlodavců je seno a zelené krmení. V zimě je tedy potřeba hlodavcům zajistit jak dostatek suché potravy (tedy sena), tak také čerstvé složky potravy (ovoce, zelenina).
Pozor – ovoce i zeleninu je potřeba pořádně omýt, aby na slupce nezůstali zbytky chemických postřiků, které by mohli hlodavcům uškodit. Vhodné je také vašemu mazlíčkovi opatřit minerální líz, který mu dodá vitamíny a minerály.
Péče o andulky v zimě
Nezapomeňte andulce zajistit vhodné zimní stanoviště (umístěte klec tam, kde je minimální teplota okolo 25 °C a kde není riziko průvanu). Potravu můžete dávkovat pořád stejně, je vhodné ji doplnit o vitamíny formou čerstvé zeleniny a ovoce. Také andulce můžete opatřit minerální líz.
Diskuze