Všeobecně o lávovém kameni
Lávový kámen je vyroben ze žuly, která má výbornou schopnost postupně a rovnoměrně vydávat získané teplo. Tím je zajištěno maximální využití získané energie při zajištění nadprůměrného uživatelského komfortu.
Výhody přípravy pokrmů na lávovém kameni
- Po nahřátí má lávový kámen rovnoměrnou teplotu, díky čemuž jsou připravované pokrmy optimálně propečené.
- Připravovaný pokrm není v přímém styku s plamenem, kouřem a spalinami.
- Jídlo na něm připravené je zdravější než při běžném grilování.
- Nedochází k odkapávání šťávy z pokrmu přímo do ohně.
- Lávový kámen se snadno čistí.
- Pokrmy jsou připraveny během krátké doby, výrazným způsobem šetříme energií.
- Maso po upečení zůstává šťavnaté.
- Lávový kámen je neutrální hmota a nevypuzuje žádné škodlivé látky (potvrzeno hygienickým atestem ČR).
Příprava pokrmů na lávovém kameni
Použití pečícího kamene je velmi jednoduché. Je možno jej položit přímo na rošt grilu, na elektrické a nebo plynové sporáky. Zakoupit můžeme také elektrický lávový gril, jenž může zpestřit běžné stolování. Jednoduše jej zapnete do zásuvky, necháte nahřát, položíte na něj maso a pak si užíváte společné chvíle strávené s rodinou a nebo přáteli.
Jak na to?
Lávový kámen předehřejeme na správnou teplotu během 15 minut (grily vybavené teploměrem nám správné rozžhavení usnadní). Před grilováním pokrmu můžeme kámen mírně potřít olejem (bez oleje se nám grilovaný pokrm nepřipálí). Zelenina je připravena během 5 až 10 minut, maso náročnější na přípravu lze na lávovém kameni připravit během 15 až 20 minut.
Péče o lávový kámen
Po ukončení grilování odstraníme z lávového kamene nečistoty speciální škrabkou a otřeme jej ubrouskem. Vždy se držíme pokynů výrobce. Kámen můžeme ve většině případů mýt v myčce nádobí.
Diskuze