Údržba umyvadel a van
Vany a umyvadla čistěte pravidelně, protože zašlé nečistoty se mnohem hůře odstraňují. Na smaltovaný povrch lze použít jakékoliv čistící přípravky, protože vydrží téměř všechno. Na kameninových površích mohou některé čistící prostředky zanechat fleky, na akrylátových plochách zase není vhodné používat písky ani jiné abrazivní přípravky, protože se hůř oplachují a mohou povrch poškrábat. Na výše uvedené povrchy (bez rozdílu) jsou nejvhodnější tekuté čističe vytvářející pěnu, které jsou určeny pro koupelny. Takové čisticí prostředky si mnohem lépe poradí s běžnými nečistotami a vodním kamenem, než ty, které jsou určeny pro univerzální použití.
Tip:
Vodní kámen lze z vany nebo umyvadla odstranit i pomocí dochucovadel, které máte ve spíži. Smíchejte v hrnci ocet se solí v poměru 3:1, přiveďte k varu a poté nalijte na požadované místo. Nechte chvíli působit a nakonec opláchněte vodou.
Ocet - všestranný pomocník v domácnosti
Čistíme odpady a sifony v domácnosti
Čisté zrcadla a kohoutky během chvilky
Skvrny od zubní pasty a zaschlých kapek vody na zrcadlech a nebo kohoutcích jednoduše odstraníte pomocí navlhčené utěrky z mikrovlákna. Povrch jednoduše přetřete a bude opět jako nový - zrcadla budou čistá a bez čmouh, kohoutky se budou krásně lesknout. Použít můžete i přípravky na skla a okna, ovšem práce s nimi vám potrvá déle. Pokud máte v koupelně sprchový kout nebo sprchovou zástěnu k vaně, nejvhodnějším řešením je použití speciální stěrky. Důležité je se naučit s ní správně pracovat.
Pryč se špínou mezi spárami
Spáry mezi dlaždicemi nebo přechody mezi stěnou a vanou mají tendenci žloutnout či šednout. Co tedy dělat, aby spáry byly opět čisté? Rozhodně je nemusíte centimetr po centimetru drhnout pomocí kartáčku. Nejjednodušším řešením je použití přípravků s bělicím účinkem. Na požadované je jednoduše nalijete, po pár minutách setřete a nakonec důkladně omyjete vodou.
Diskuze