Zahrada – trendy moderních zahrad

Rádi byste si také založili moderní zahrádku? Hledáte inspiraci, jak na to? V našem dnešním článku vám představíme nejoblíbenější trendy moderních zahrad. Neváhejte a čtěte.
Slunéčko sedmitečné na rostlině

Zenová zahrada - pro meditaci a uklidnění

Zenové zahrady pocházejí z Východu a možná i proto nás tak učarovaly.Účelem zenové zahrady je meditace a uklidnění mysli. Nenajdete zde květiny, ani moc barev, protože ty od meditace spíše rozptylují. Jejich vyšším posláním je osvícení.

Ekozahrada – 100 % přírodní

Ekozahrada je zahrada, do které příliš nezasahujeme, zvláště ne chemickými prostředky. Je v souladu s přírodou, domovem mnoha živočichů, je místem, které lze uvést zpět do života. Nic není považováno za přebytečné, každý list se dá znovu zužitkovat. Příroda sama sklízí, zásobuje, recykluje a zavlažuje. Součástí ekologické zahrady je také dešťová voda.

Zimní zahrada – nejžádánější trend moderních zahrad

Zimní zahrady jsou nejžádanějším typem zahrady. Kdo by takovou celoroční zahrádku něchtel také mít? Hlavní funkcí zimní zahrady je poskytnout prostor pro celoroční pěstování rostlin, případně pro přezimování choulostivých druhů.

 

Skutečnou zahradou se však stává až v zimě, kdy jsou vytvořeny pro pokojové rostliny ty nejlepší podmínky. Vzhledem k nezanedbatelným pořizovacím nákladům se vyplatí koncipovat zimní zahradu přinejmenším jako sezónní obytnou místnost.

Japonská zahrada - zahrada podle pravidla feng šuej

Japonské zahrady jsou jedním z výrazných estetických prvků japonské kultury, které si mezi námi získali velkou oblibu. Současný trend japonských zahrad využívá všech stylů, které v průběhu vývoje japonské zahradní tvorby vznikly. Velké oblibě se těší minimalistické zahrádky ve dvorech či v těsném okolí domů.

Moderní zahrada - rady pro krásnou zahradu

Moderní zahrada – krásná po celý rok

Moderní zahrada – módní trendy zahrad

Postavte si zahradní můstek - zahrada je přeci hrou

Dřevostavby – rychlé a levné bydlení

Kdy zvolit lamelový plot?

Optické klamy skryjí nedostatky zahrady

Originální nápady pro vaši zahradu

Rady k výběru venkovního osvětlení

Dětský koutek ve vaší zahradě

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies