Moderní zahrada - zahradní ploty

K celkovému vylepšení dojmu, při pohledu na váš pozemek, vám jistě pomůže krásný zahradní plot, jehož realizace nemusí být žádnou složitou záležitostí, které by jste se měli obávat. Nechte se inspirovat naším dnešním článkem.
Pes, plot, zahrada

Dům a zahrada - plot kolem domu?

V první řadě se musíme rozhodnout... Dle našeho pozemku a jeho bezprostředního okolí uvážit, zda je ohraničení nutné a ku prospěchu věci. Při hranici pozemku s veřejnou komunikací (ulicí) plní plot nejčastěji ochranou bariéru před okolním mnohdy rušivým světem. Při styku pozemku se sousedem, či klidným prostředím krajiny, je pak vhodnější zvolit plot opravdu jen symbolický - méně masivní.

Velký neprůhledný plot

Hodí se spíše pro oplocení větších pozemků, kde není nalepen přímo ke stavbě domu. Někdy je ovšem třeba. Při odhlučnění okolí v případě vedlejšího rušného provozu, nebo jako bezpečnostní opatření proti nechtěným návštěvám. Vytváří také zastíněné chladné místa, kde by jinde dopadaly sluneční paprsky.

Nízký plot

Vhodné jsou nízké živé keříky, které jen jakoby mimochodem člení pozemky dle jednotlivých sousedních pozemků. Může pak vzniknout velice přátelský prostor obohacen chodníčky, květinami, stromky…

Moderní zahrada - druhy plotů

Liší se především použitým materiálem: dřevěné, kovové, plastové, kamenné, zděné, kombinované. Celkový dojem dotváří podezdívka se sloupky, vytvořená z betonových nebo cihelných bloků. Alternativu tvoří zahradní živé ploty, které se dělí na stříhané a volně rostoucí.

Jednotlivé typy zahradních plotů

Nejlevnější a nejjednodušší záležitostí jsou ploty z pozinkovaného pletiva, který lze oživit porostem popínavých rostlin. Uměleckou a velice zdobnou záležitostí je celokovový plot vytvořen uměleckým kovářem.

 

Takový plot pak může dotvářet styl domu i zahrady. Napůl živým plotem se dá označit betonová zídka pokryta suchomilnými rostlinami. Živé ploty jsou krásnou přírodní záležitostí, o kterou je ovšem nutno se patřičně starat.

Moderní zahrada - rady pro krásnou zahradu

Moderní zahrada – krásná po celý rok

Moderní zahrada – módní trendy zahrad

Postavte si zahradní můstek - zahrada je přeci hrou

Dřevostavby – rychlé a levné bydlení

Kdy zvolit lamelový plot?

Optické klamy skryjí nedostatky zahrady

Originální nápady pro vaši zahradu

Rady k výběru venkovního osvětlení

Dětský koutek ve vaší zahradě

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies