V čem péct? Přeci v teflonových pánvích!
Teflonové pánve jsou ideální volbou. Jejich nepřilnavý povrch je vhodný pro přípravu jídla bez použití tuku. Nepoužívejte kovové načiní, aby se vám povrch nepoškrábal. Volte raději dřevěné nebo plastové náčiní.
Nerezové hrnce
Hrnce z ušlechtilé oceli (tedy nerez hrnce) jsou nejen lehké, ale také dlouho vydrží. Nejlepší jsou nerezové hrnce, které mají své dno složeno z více vrstev – teplo se na dně akumuluje a rovnoměrně rozvádí. V nerezových hrncích uvaříte cokoli, jsou vhodné jak pro rychlá jídla, tak pro jídla dušená.
Keramické nádobí vydrží vysoké teploty
Keramické nádoby jsou vhodné zejména pro pečení a delší dušení, jelikož keramika vydrží vysoké teploty. Kontrolu nad pokrmem vám na keramickém hrnci zajistí skleněná poklička.
Smaltované kuchyňské hrnce – ano či ne?
Klasické smaltované hrnce má doma snad každý. Důležité je, aby se jejich povrch neoprýskal a nebo příliš nespálil. Nahřívají se sice pomalu, ale naopak teplo dlouho udrží. Výhodou tohoto typu hrnců, je jejich schopnost udržet výrazné aroma či chuť pokrmu.
Skleněné zapékací mísy
Skleněné zapékací mísy se s velkou oblibou používají nejen k zapékání, ale také k pečení. Velká výhoda je v tom, že se mísa zahřívá rovnoměrně, také vypadá velmi dekoračně – jídlo můžete v zapékací míse přímo servírovat.
Hliníkové nádoby
Od hliníkových nádob na vaření se v kuchyni už pomalu ustupuje. Jejich nevýhodou je jejich krátká doba, po kterou udrží pokrm teplý. Velkou nevýhodou je také jejich nežádoucí reakce při přípravě kyselého pokrmu.
Diskuze