Rostliny s vůní jara
Mezi typicky jarní květiny patří například primulky nebo narcisy, které interiér krásně provoní a dodají mu ten správný šmrnc. Navíc je můžete po odkvětu přesadit do zahrádky. Květináče pro tyto rostliny volte v jarních barvách, kterými jsou například žlutá, oranžová nebo světle zelené. Mezi jarní květiny patří i sněženky a petrklíče, ovšem těm se bude nejlépe dařit na zahrádce, zbytečně je tedy netrhejte.
Velikonoční výzdoba oken
Při zdobení interiéru nezapomeňte ani na okna, která jsou ideálním místem pro umístění dekorací – a to nejlépe vlastnoručně vyrobených. K jejich výrobě přizvěte i své děti, které se této práce zajisté chopí s radostí. Potřebovat budete pouze barvy na sklo a svou fantazii. Nejvhodnější jsou barvy na sklo, které se dají sloupnout, než ty, které drží napevno. Ty by se z oken po Velikonocích jen velmi těžko sundávaly.
Nezapomeňte na drobné dekorace s velikonoční tématikou
K Velikonocům neodmyslitelně patří i dekorace, jako jsou například různě zdobená vajíčka, proutěné košíky, kuřátka, zajíčci, slepičky, beránci, věnce z vrbového či březového proutí, zapichovací dekorace s velikonočními a jarními motivy, apod. Tyto dekorace můžete zakoupit téměř v každém obchodě a nebo si je vlastnoručně vyrobit. V následujících článcích naleznete inspirace na výrobu jednotlivých dekorací:
Velikonoční zápichy do květináčů
Velikonoční dekorace z vyfouknutých vajec
Jak by měl vypadat velikonoční stůl?
Velikonoční atmosféru v domově tvoří také slavnostně prostřený stůl. Ten prostřete ubrusy a prostíráním s velikonočními motivy a dozdobte drobnými dekoracemi v podobě kuřátek, vajíček či jarních květů (nejlépe umělých, aby vám neušpinily ubrus a prostírání). Doprostřed stolu umístěte výraznou dekoraci v podobě vázy s rozkvetlými větvičkami (například kočičky, zlatý déšť nebo třešeň) a dozdobené velikonočními vajíčky, nebo květináče s jarními květinami, dozdobeného veselými zapichovacími dekoracemi.
Diskuze