Allamanda cathartica

Nyní vám představujeme zajímavou popínavou rostlinu - Allamandu. Allamanda je vzrůstná rostlina, která vytváří dlouhé výhony, na kterých jsou lesklé zelené listy a krásné žluté listy. Pozor rostlina je jedovatá !

Allamanda

Allamanda cathartica - charakteristika a základní rady pro pěstování

Allamanda je vzrůstná popínavá rostlina, která vytváří dlouhé výhony, na kterých jsou lesklé zelené listy a krásné žluté listy. Pozor rostlina je jedovatá !Rostlina potřebuje světlé stanoviště. Rostlina dobře roste na teplých stanovištích při 18 - 20 °C, v zimě by teplota neměla být nižší než 16 °C. U Allamandy je vhodné v únoru, nejpozději v březnu provést takzvaný zpětný řez na jednu třetinu délky výhonů. Tento řez podporuje u rostliny kvetení.

Jak zalévat allamandu?

Zálivka musí být pravidelná, na jaře i v létě mírná. V zimě jsou zálivky řídké, až poté, co zeminu necháme oschnout. Zemina nikdy nesmí úplně vyschnout nebo být příliš mokrá. Rostliny mají rády vlhké prostředí. Listy během léta rosíme. Ideální vzdušná vlhkost by se měla pohybovat kolem 85%.

Hnojení a substrát

V období aktivního růstu, od března do srpna, hnojíme allamandu každé dva týdny tekutým hnojivem pro pokojové rostliny. Allamandu přesazujeme 1x za 2 roky, na jaře nebo podle potřeby. Doporučený podíl zeminy se skládá z 1dílu listovky, 1 dílu rašeliny a 1 dílu písku. Drenáž je základem správného pěstování.

Allamanda cathartica - množení

Allamandy se rozmnožují vrcholovými stonkovými řízky a listovými řízky. Rostliny zakořeňují velmi rychle.

Choroby a škůdci

Allamanda nejčastěji trpí listovými háďátky, sviluškami a padáním listů. Většinovou příčinou těchto chorob a škůdců, jsou základní pěstitelské chyby.

Další články o pokojových rostlinách

Pokojové rostliny a jejich rozmnožování

Pokojové rostliny potřebují tvarování a zastřihávání

Květináče pro pokojové rostliny - jak lahodit oku

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies