Když se řekne zděný plot, byla by chyba představit si obyčejnou zeď z cihel. Zděné ploty mají mimo jiné tu výhodu, že je můžete velmi kreativně kombinovat s jinými materiály a vyžít se i v jejich tvarech a ozdobách. Přitom stále mají velmi dobrou „izolační“ schopnost, takže si za zděným plotem budete nerušeně užívat svého soukromí.
Zděné ploty: VÝHODY a NEVÝHODY
• zděné ploty vydrží velmi dlouho a jsou pevné
• zdivo je možné různě kombinovat se dřevem, plastem či kovem
• celozděné ploty nevyžadují téměř žádnou údržbu
• za zděným plotem budete mít soukromí i od okolního hluku
• zděné ploty jsou dražší variantou oplocení domu
Jak postavit zděný plot Připravte si desítky litrů malty
Pokud si věříte a chcete si zděný plot postavit sami, máme pro vás návod jak na to. Není to ale žádná legrace a ve složitějším terénu na stavbu zděného plotu vlastními silami rovnou zapomeňte. Ke stavbě zděného plotu budete potřebovat tvarovky, které si vyberete a spoustu litrů malty. Barvu a texturu tvarovek si můžete zvolit z velmi široké nabídky specializovaných firem.
V nezámrzné hloubce (cca 70 cm) založíme betonové základy, které s plotem spojíme ocelovou výztuží. Jednotlivé tvarovky pokládáme přesně vždy podle nataženého lanka a do jejich dutin lijeme maltu. Ta tvarovky spojí a vytvoří pevný zděný plot. Pokud se rozhodnete pro celozděný plot, po zalití poslední řady ji zakryjte betonovými stříškami.
Zděný plot – moderní vzhled a dlouhá životnost
Mnohem vzdušněji ale působí, když zděný plot doplníte o dřevěné, plastové nebo kovové výplně. Tak docílíte toho, že váš pozemek se nestane opevněným hradem, ale příjemným místem pro relaxaci. Pro ryze rustikální stavby se ale nejvíce hodí klasické dřevěné ploty. Pokud naopak plánujte oplocení velkého industriálního pozemku, zvolte betonové ploty.
Autor: Viola Kratochvílová
Kde Vám postaví nejhezčízděné ploty Oslovte odborníka na ploty a oplocení!
Diskuze