Na co si dát pozor při výběru vhodného obojku pro vašeho čtyřnohého mazlíčka
- Materiál – k dostání jsou bavlněné, kovové, plastové, koženkové i kožené obojky. Nejlepší a mezi majiteli psů nejoblíbenější, jsou obojky vyrobené z koženky. Nejméně oblíbené jsou pak obojky kovové.
- Délka obojku – abychom vybrali správnou délku obojku, je vhodné pejskovi změřit obvod krku tak, aby měl mezi krkem a obojkem ještě místo (aby bylo možné za obojek zastrčit jeden prst). Podle naměřené délky následně volíme vhodnou velikost.
- Barva – pejskům to je většinou jedno, ovšem majitelé si na barvě obojku obvykle potrpí. Vyzkoušet můžete například LED obojky, které kromě toho, že jsou k dostání v pestré škále barev, po zapnutí také svítí. Díky tomu se vám pejsek při nočním venčení z dohledu jen tak neztratí.
Speciální obojky – feromonový či elektrický výcvikový
- Elektronický obojek – nemusíte se bát, že by obojek pejskovi dával od rána do večera šoky. V případě, že pejsek neposlechne, obojek vydá pouze zvukový signál nebo slabé korekční impulsy, které jsou mu nepříjemné a donutí jej k žádanému chování. Obojky jsou vhodné pro psy již od šesti měsíců věku. Ovládají se dálkovým ovladačem, díky tomu umožňují kontrolu psa i na větší vzdálenosti.
Více o elektronických výcvikových obojcích se dočtete v následujícím článku >
- Feromonový obojek – je to takový obojek, který je schopen pomocí feromonů v sobě obsažených pejska zklidnit ve stresových situacích, jako je například návštěva veterináře, cestování, příchod nového člena rodiny a nebo silvestrovský ohňostroj.
Diskuze