Pěstování rostlin v klasických květináčích
Mít rostliny zasazené v květináči je klasický způsob pěstování, který zná téměř každý z nás. Vybrat si můžete z pestré škály květináčů, které se od sebe liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny (například plastový, cihlový, keramický, kovový, papírový, atd.), struktury povrchu, barevného provedení či vzoru. Existují dokonce i květináče, které svítí (více o nich se dočtete ZDE). Těmi se ale v dnešním článku zabývat nebudeme. Představíme vám jiné možnosti pěstování rostlin.
Tip: Nedávno jsme vám představili speciální květináče na bylinky, díky kterým je můžete pěstovat vzhůru nohama. Zajímá-li vás, jak to celé funguje, přečtěte si následující článek >>
Hydroponické pěstování rostlin ve skleněných nádobách
Hydroponické pěstování spočívá v tom, že rostliny nepěstujeme v běžné zemině, ale speciálním živném roztoku, který rostlinám dodává všechny potřebné živiny zajišťující jejich správný růst a vývin. Hlavními výhodami tohoto způsobu pěstování jsou především absence plevelů a velmi nízké riziko chorob a škůdců, kteří se mohou objevit v průběhu vegetace rostlin. Jako pěstební nádoby mohou posloužit skleněné vázy, válce a nebo například velké skleněné číše, ve kterých vynikne krása pěstovaných rostlin a společně se zvolenou nádobou vytvoří netradiční prvek interiéru či exteriéru.
Další možnosti pěstování rostlin
A jaké jsou další možnosti pěstování? Dá se říci, že se rostliny mohou pěstovat téměř všude a ve všem. Máte doma staré křusky a nebo gumáky, které nevyužíváte? Zasaďte do nich rostliny. Totéž můžete udělat i v případě, když máte doma či na zahradě nevyužívané hrnce, proutěné košíky, kolečka, trakaře, pneumatiky, pařezy (s vydlabaným středem) a nebo například dřevěné sudy. Stačí se jen rozhlédnout po svém okolí, protože inspirací, kde lze rostliny zasadit, je opravdu spousta.
Diskuze