Zlatý chrt 2009

Titul Zlatý chrt (Golden Greyhound) je nejvyšší sportovní ocenění, které může závodní chrt získat. Greyhoundi závodí celý rok a za každé umístění v dostihu sbírají body obdobně jako piloti ve formuli 1.

Zlatý chrt 2010

Zlatý chrt 2009 v Praze

Titul Zlatý chrt (Golden Greyhound) je nejvyšší sportovní ocenění, které může závodní chrt získat. Greyhoundi závodí celý rok a za každé umístění v dostihu sbírají body obdobně jako piloti ve formuli 1.

Každým rokem si chrtí šampióni a jejich trenéři přebírají sošky zlatých chrtů v jednom z nejluxusnějších hotelů Prahy, který se navíc honosí prvorepublikovou noblesou. Ocenění a gratulace zlatým chrtům předávají přední české celebrity. Moderátorkou celé akce byla zpěvačka Heidi Janků, která vítězným chrtům zazpívala píseň "Ten kdo neprohrává".

Vítězem se stal Cayenn Elbony

Nejvyššího dostihového ocenění dosáhl greyhound Cayenn Elbony, původem z Irska. Cayenn obhájil své prvenství v kategorii dostihy - pes v distanci 525 m již třetím rokem a získal titul nejvyšší - Zlatý chrt - Velmistr. Trenérovi gratuloval a ocenění předal hudebník, herec a malíř Fr. Ringo Čech.

Ringo s sebou přinesl i své nové dílo - obraz s názvem "Zlatý chrt - Velmistr Cayenn vždy o délku dřív". Své dílo odhalil a přečetl vtipnou legendu k tomuto obrazu.

Titul Zlatý chrt - Velmistr byl v historii České greyhound dostihové federace udělen poprvé. Velmistr si spolu s titulem převzal i finanční grant ve výši 100.000 Kč.

Výhrou byl grant ve výši 100 000 Kč

Chrtí výhru - grant ve výši 100.000 Kč - předal majitel Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK. Za majitele chrta, akciovou společnost Greyhound Company, benefiční šek předával předseda představenstva Zdenek Grondol. Za nadační fond šek převzala prezidentka fondu Martina Šmuková a herec Jan Antonín Duchoslav.

Profesor Jan Přeučil a paní Eva Hrušková dárci blahopřáli a svými gratulacemi dodali benefičnímu aktu noblesu.

Zlatý chrt - Mistr

Titul druhého stupně, Zlatý chrt - Mistr, získal White Elbony, který obhájil své prvenství v kategorii dostihy - pes, distance 300 m již podruhé. White je původu australsko-irského. Získal tři zlaté sošky chrtích "Oscarů". Ceny trenérovi předával známý fotograf Jadran Šetlík.

Zlatý chrt - Vítěz

Vítězem v dostihové sezóně 2009 v délkových distancích 300 m, 525 m se stala mladá fena Sjudraget Lijane. Získala titul Zlatý chrt - Vítěz. Její původ je švédský.

Tři zlaté sošky chrtích "Oscarů" trenérovi předal moderátor Petr Novotný.

Chrtí závody jsou přirovnávány k F1

Greyhoundi dosahují nejvyšší rychlosti a nejvyšší akcelerace ze všech plemen chrtů. Závody greyhoundů jsou proto často přirovnávány k závodům formulí. Fanoušci greyhoundů obdivují rychlost i krásu těchto závodních "monopostů".

Snad i proto byly na slavnostním předávání chrtích "Oscarů" prezentovány vzácné relikvie formule 1 Ferrari. Např. dopisy zakladatele značky Ferrrari, Enza Ferrari, závodní rukavice Michaela Schumachera, závodní přílba testovacího jezdce Ferrari Marca Gené, atd. Vítězným chrtům přišli blahopřát i majitelé sportovních vozů sdružených v klubu Scuderia Boys, člen Autoklubu ČR.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies