Zakládáme nový trávník – 3.díl

V dnešním díle si povíme více o výhodách a nevýhodách travních koberců, jejich pokládce a také cenách.

Pes na trávníku

Krásný trávník během chvilky

Travní koberec je trávník, který je předpěstován v trávníkové školce. Zde je pomocí speciálního přístroje odříznut s vrstvou zeminy na různě dlouhé pásy, které se následně srolují a dopraví na místo pokládky. Výhodou travních koberců je zejména to, že jakmile se položí na dané místo, ihned plní svou funkci. Vypěstování trávníku ze semen je časově náročné, ovšem díky těmto kobercům je daná plocha ihned zatravněna. Nevýhodou travních koberců je jejich cena - ta se pohybuje okolo 150 korun (bez DPH) za jeden metr čtvereční. V ceně je již započítána také pokládka koberce na pozemek.

Příprava pozemku pro pokládku travních koberců

Příprava pozemku určeného k pokládce travních koberců je stejná, jako při výsevu nového trávníku.

Jak na pokládku travního koberce?

Travní koberce je nutné položit na trvalé stanoviště nejpozději do 24 hodin od jejich strojového „nařezání". Koberce se pokládají na délku, rovnoběžně s delší stranou pozemku. Jednotlivé pásy by měly navzájem na sebe navazovat, ovšem nesmí se překrývat! Přebytečné časti lze jednoduše odřezat pomocí nožíku. Nakonec je nutné pozemek uválcovat - šikmo ke směru položených drnů.

Následná péče o trávník

Trávník je nutné po položení zavlažit (cca 15 litrů vody na 1 metr čtvereční trávníku) a zálivku opakovat v menších dávkách 1-3 krát denně po dobu následujících dvou týdnů. Po 14 dnech od položení je vhodné trávník pohnojit dlouhodobě působícím hnojivem. První sečení travního koberce by mělo být provedeno po 10 až 14-ti dnech. V té době trávník dosahuje výšky 7 až 8 cm a měl by se zakrátit zhruba o jednu třetinu.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies