Zahrada – zahradní cestičky
Při výběru materiálu na zahradní cestičky bereme ohled převážně na velikost zahrady. To, co se na rozlehlém prostranství ztratí, může na malinké zahrádce působit jako pomyslná pěst na oko. Více o materiálech pro tvorbu zahradních cestiček naleznete zde.
Zahradní cestičky z písku, štěrku a říčních oblázků
Písek, štěrk a říční oblázky jsou nejjednodušší pokládkou, jakou si můžete představit. Sympatická je na nich i jejich velmi příznivá cenová dostupnost. Abychom zabránili prorůstání plevele, doporučujeme podložit je vodopropustnou fólií.
Dřevěné zahradní cestičky
Na zahradní chodníčky používáme dřevo jen tehdy, pokud má kvalitní impregnaci. Životnost dřevěných cestiček je velmi omezená.
Zahradní cestičky z přírodního kamene
Nejvhodnější dlažbou pro zahradu je bezesporu přírodní kámen. Nejčastěji se používá pískovec, rula, žula nebo křemenec.
Zahradní cestičky a zámková dlažba
Původně byla zámková dlažba určena na velká prostranství, pěší zóny a hojně zatěžované plochy. V dnešní době se zámková dlažba používá také na zahradní cestičky.
Skládaná dlažba
Další možností betonové pokládky je skládaná dlažba. Je velmi podobná dlažbě zámkové a pokládá se na stejném principu. Rozdíl je v tom, že tato dlažba se skládá z kostek různých velikostí, na rozdíl od dlažby zámkové.
Kombinace materiálů pro tvorbu zahradních cestiček
Poslední možností, jak docílit efektních cestiček v zahrádce, je kombinování různých materiálů. V tomto případě bychom doporučovali poradit se s odborníkem.
Zahradní cestičky – údržba
Venkovní dláždění je ve většině případů na údržbu velmi nenáročné. Obvykle stačí jednou za čas projít se po zahrádce se smetákem. Dojde-li k znečištění, na které suchá cesta nestačí, můžeme použít hadici a očistit cestičky silným proudem vody.
Diskuze