Tazy – neúnavné psí plemeno

Tazy (středoasijský chrt) je velmi energické psí plemeno, které je hojně využíváno zejména pro lov zajíců, lišek a stepních vlků. Oblíbené je v Kazachstánu, Turkménii, Uzbekistánu a ve středním Rusku.

Tazy

Tazy - povaha

Tazy je nezávislý, přátelský pes s nevyčerpatelnou dávkou energie. Je vázán na svého pána, po kterém vyžaduje uznání. Snese se i s malými dětmi a ostatními domácími zvířaty.

Základní charakteristika plemene dle standartu FCI

Výška:

Tazy má v kohoutku 60 až 70 centimetrů.

Váha:

Váhu psa standart FCI neuvádí.

Srst:

Tazy má krátkou, měkkou a rovnou srst. Na uších a spodní části ocasu je srst delší, na zadní straně končetin se tvoří třásně. Zbarvení je červené, bílé, šedé, černé, všechny odstíny rezavé, žíhané a skvrnité. Na čenichu je přípustná tmavá maska.

Tělesné proporce dle standartu FCI

Tělo:

Suchý pes s pevnou, lehkou kostrou a dobře vyvinutou muskulaturou.

Hlava:

Hlava je dlouhá a klínovitá.

Oči:

Oči jsou velké a hnědé.

Nos:

Nos je černý, při světlém zbarvení srsti je povolena kávová barva.

Uši:

Visící uši jsou slabé, posazené na úrovni očí.

Ocas:

Ocas je tenký, dlouhý, šavlovitého tvaru, zatočený do kruhu nebo háčkovitě zakroucený, v klidném stavu je svěšený dolů, při akci se zvedá na úroveň hřbetu.

Péče o srst

Péče o srst není příliš náročná. Pro každodenní kartáčování je vhodné použít kartáč s přírodními štětinami nebo klasický drátěný kartáč. Pravidelné kartáčování je vhodné, odstraní se tak uvolněná srst. Dále slouží ke stimulaci jejího přirozeného promašťování a k odstranění nečistot.

Výchova štěněte

Výchova štěněte musí být důsledná, měla by začít již od ranného věku štěněte. Výchova musí být také založená na vzájemném respektu. Povaha psa není komplikovaná a jakmile pochopí vaše pravidla, nebude je porušovat.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies