Světlomilné pokojové rostliny a jejich pěstování

V dnešním článku Vám poradíme, jak správně pečovat o světlomilné pokojové rostliny.

Aloe Vera

Druhy světlomilných pokojových rostlin

Mezi světlomilné pokojové rostliny patří například Hvězdník, většina kaktusů a tučnolistých rostlin, Fíkusy, Kroton, Sultánka, Pryšce, Oleandr, Mučenky, Pelargónie, Bromélie, Aloe, Asparágusy, Citrusy, Kamélie, Voskovky, Krvokvěty, Šáchor, Filodendrony.

Vhodné stanoviště pro světlomilné pokojové rostliny

Tyto rostliny mají největší nároky na světlo, proto jim vyhovují okna obrácená k jihu (případně je můžeme pěstovat na východních, jihovýchodních a jihozápadních oknech).

Teplota

Rostlinám se daří, pokud je teplota v místnosti mezi 20 až 28 °C. V době růstu těchto rostlin by neměla teplota klesnout pod 18 °C.

Zálivka

Nejvhodnější je rostliny zalévat odstátou vodou pokojové teploty do misky, tak se voda nasaje do půdy a při dostatečném množství prosákne až na povrch zeminy v květináči. Málo nebo naopak mnoho vody způsobuje poruchy v růstu rostliny. Pokud rostlinu málo zaléváme, vadne, listy zasychají a květina postupně odchází. Příliš vody škodí kořenům, které v květináči tlí a odumírají. Listy začnou žloutnout a opadávat.

Hnojení

V létě rostliny hnojíme jednou za čtrnáct dní doporučenou dávkou speciálního tekutého hnojiva pro pokojové rostliny, které zředíme ve vodě.

Pěstební substrát

Pěstební substrát by se měl skládat z 1 dílu lehké drnovky, 1 dílu listovky, 1 dílu rašelinového substrátu, 1 dílu humusu a 1 dílu písku.

Vzduch

Nedostatek vzduchu v oblasti kořenového systému rostlin může být způsoben častým zaléváním. Dostatečný přívod vzduchu zajišťujeme rostlinám větráním místností. Za chladného počasí je však třeba větrat opatrně.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 2.5 Počet: 2 Nejlepší: 3 Nejhorší: 2

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies