Dům a bydlení – proč zrovna stropnice?
- stropnice opticky vylepšují nerovný strop
- stropnice opticky vylepšují přechodové mezery mezi panely
- vylepšují tepelně izolační vlastnosti stropu
Lepení stropnic – na co si dát pozor?
Základní podmínkou před lepením stropnic je natření celého stropu disperzí (nejlépe dvakrát) – vyvarujete se tomu, že vám stropnice spadnou po nalepení na hlavu. Dbejte také na správný výběr lepidla, ne každé je dobré – proto si raději připlaťte za kvalitnější lepidlo, které zaručí, že bude stropnice na stropě opravdu držet.
Výběr stropnic – jak na to?
Stropnice můžete koupit v mnoha druzích – od různých barevných provedení až po všelijaké vzory. Je lepší vybrat si stropnice s jednodušším vzorem, nejlépe bez zvýrazněných okrajů. Pokud máte nerovný strop, mohly by se vám stropnice „rozházet“ a strop by vypadal nevzhledně. Jestli však trváte na stropnicích se zvýrazněným okrajem, je lepší nechat si je nalepit odborníkem.
Jak lepit stropnice?
Stropnice začněte lepit vždy od okraje stropu. Na spodní stranu polystyrenového čtverce naneste s pomocí špachtle kousek lepidla. Na strop samozřejmě lepidlo naneste také. Chvíli přidržte, poté můžete lepit další čtverec. Snažte se, aby byly všechny polystyrenové čtverce důkladně zarovnány, sebemenší nerovnost může kazit celkový dojem stropu. Okraje stropu poté začistěte speciálními polystyrenovými lištami.
Stropnice – rady, tipy, triky
- předtím, než začnete lepit stropnice, si přesně spočítejte, kolik jich budete potřebovat
- nezapomeňte si raději připočíst 10 % navíc – stropnice se dají snadno poškodit
- při koupi si pozorně prohlédněte každý balík, zda-li v něm není nějaká stropnice poškozená
- 1 balení stropnic pokryje 2m2 plochy
- stropnice můžete po čase (kdy zašednou) natřít například Balakrylem – ten plochu opět krásně vybělí
Diskuze