Škůdci pokojových rostlin - lalokonosci (Otiorrhynchus)

Hlavní škody způsobují bělavé rohlíčkovité larvy lalokonosců, které jsou v substrátu v květináči a ožírají pokožku kořenového krčku a kořenů. Rostliny postupně vadnou a odumírají.

Cyperus

Škůdci pokojových rostlin - lalokonosci (Otiorrhynchus)

K poškození pokojových rostlin lalokonosci dochází většinou po jejich pobytu pod širým nebem mimo dům - tzv. letnění.

Jak lalokonosci poškozují pokojové rostliny

Žír brouků se projeví v podobě vroubků na okrajích listů. Hlavní škody však způsobují bělavé rohlíčkovité larvy, které jsou v substrátu v květináči a ožírají pokožku kořenového krčku a kořenů. Rostliny postupně vadnou a odumírají.

Prevence

Neletnit citlivé druhy rostlin, zejména azalky (Rhododendron), bramboříky (Cyclamen), břečťany (Hedera), hortenzie (Hydrangea), kapradinotvárné (Aspidiales) a hrnkové růže (Rosa).

Ochrana rostlin před lalokonosci

Stěr brouků v nočních hodinách, kdy vylézají z úkrytů. Rostliny s poškozeným krčkem vyhoďte. Při zjištění larev v květináči, například při přesazování, je odstraňte. Po konzultaci s odborníkem lze provést zálivku insekticidem. Pro biologický boj v produkčních zahradnictvích se používají dravá háďátka (rody Heterorhabditis a Steinernema).

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies