Průjem u psů

Pokud se u psa objeví průjem, může být příčinou náhlá změna stravy, pozření nějaké nečistoty nebo přežrání. Pokud je průjem dlouhotrvající a je doprovázen zvracením nebo jsou ve výkalech známky krvácení, je nutné obrátit se na veterinárního lékaře.

Pes

Příčiny průjmu u psů

Pokud se u psa objeví průjem, může být příčinou náhlá změny stravy, pozření nějaké nečistoty, přežrání a nebo také příznak nějáké nemoci (např. parvovirózy). Pokud jsou při průjmu výkaly psa velmi tmavé nebo je-li ve výkalech krev, jedná se pravděpodobně o krvácení z trávicího traktu. Velmi světlé a silně páchnoucí výkaly mohou být zapříčiněny špatným trávením tuků - to může také způsobit průjem. Pokud jsou ve výkalech patrné známky parazitů, podejte psovi přípravek k odčervení, průjmy by měly přestat. Pokud je průjem dlouhotrvající a je navíc doprovázen zvracením nebo pokud jsou ve výkalech patrné známky krvácení, je nutné obrátit se na veterinárního lékaře.

Pomoc při průjmu

Při průjmech nepodávejte psovi játra a mléko. Prvních 24 hodin nepodávejte psovi také žádnou pevnou potravu,

pouze vodu a lehce stravitelné kašovité krmení. Normální stravu podávejte psovi až se jeho zdravotní stav upraví.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 2 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies