Bazén či zahradní jezírko
Bazén je sice určený pro vodní radovánky, ale pro vaše dítě může být velmi nebezpečný. Stačí chvilka nepozornosti a dítě může skončit pod vodou, ve které se bez včasného zásahu utopí. Myslete tedy na to, že by dítě nemělo být nikdy samo, natož u tak obrovského množství vody. Neustálý dozor je tedy tou nejdůležitější zásadou. Pro děti je bazén opravdu velkým lákadlem. Vždy je musí hlídat minimálně 1 dospělý člověk. V případě, že máte více dětí, je jasné, že bude potřeba více “dospěláků”.
Pro zvýšení bezpečnosti je zapotřebí myslet i na další drobnosti - jako je úprava okolí bazénu. Ideální je vybrat protiskluzovou dlažbu. Zastřešení bazénu je taky velká pomoc. A nemusí to být ta nejdražší varianta. Úplně postačí i lamelové rolety. Díky bazénovému zastřešení zamezíte vnikání nečistot do vody, takže se snadněji udržuje, teplota vody moc nekolísá a především prodlouží koupací sezónu.
Určitě ale myslete i na madla a jiné úchyty, zábradlí, schůdky, oplocení a podobně. Můžete si také pořídit užitečného pomocníka - aquasenzor, který je tak šikovný, že když dítě spadne do vody, okamžitě se spustí hlasitý poplach. Malé děti by do bazénu neměly chodit bez nafukovacích pomůcek - křidélka, kruh či vesta.
Několik rad na závěr
- Jestli míváte odemčenou garáž či zahradní domek, měli byste se ujistit, že všechny barvy, postřiky, nářadí a další nebezpečné věci máte uložené tak, aby se k nim vaše dítko nedostalo. Už by se nemuselo jen zranit, ale v těchto případech by mu mohlo jít doslova o život.
- Jestli máte skleněné dveře či jiné skleněné plochy, kterými chodíte na zahradu, raději na ně nalepte speciální fólie, kterých si dítě rychleji všimne. Jejich další výhodou je, že i v případě rozbití skla, zůstane sklo pohromadě, takže se dítko nebude mít o co pořezat.
Diskuze