Ne, že by vám plíseň jinde nevadila, ale v koupelně, kde provádíte očistu, plíseň určitě trpět nechcete. Bohužel, jak už to tak bývá, je koupelna místem, kde se plísním daří nejlépe. Plísně nejsou jen nevzhledné, ale škodí i našemu zdraví, máme tím na mysli z dlouhodobějšího hlediska samozřejmě. Mohou zhoršit dýchání, přitížit alergikům a při dlouhodobém výskytu vás mohou i otrávit.
Prevence je základ
- Měli byste pravidelně a důkladně větrat nejen koupelnu, ale všechny prostory v bytě.
- Pokud se u vás v bytě objevují plísně často, zkuste sušit prádlo venku, pokud máte tu možnost.
- Pravidelně koupelnu uklízejte a udržujte ji čistou.
- Jestli v koupelně nemáte okno, zajistěte alespoň nějaké odvětrávání.
- Protiplísňový nátěr může také hodně pomoci.
Máme pro vás 1 tip, díky kterému se plísně zbavíte jedna dvě. A navíc k tomu nebudete potřebovat žádnou chemii, však uvidíte sami.
Pokud vám vadí výpary chemikálií, můžete si oddechnout. S plísní v koupelně účinně zatočíte s levným a efektivním čistícím prostředkem. Pokud si s plísněmi neporadí ani SAVO, tak můžete smíchat ocet a prací prášek v poměru 1:1.
Důkladně je promíchejte a můžete nanášet na postižená místa všude tam, kde se objevila plíseň. Nepoškodíte tím ani vanu, sprchový kout a ani dlaždičky. Nechte směs působit minimálně 10 minut, ale klidně ji nechte i přes noc. Poté stačí jednoduše setřít kartáčem či houbou.
Další čistící přípravky, které si můžete připravit i doma
- Bílý ocet - Do stříkací láhve nalijte bílý ocet a pro lepší aroma můžete přidat i trochu vonného oleje. Aplikujte na postižená místa a nechte působit.
- Citronová šťáva - Působí poněkud pomaleji než ocet, takže ji dopřejte více času. Kromě toho, že by vám mohla pomoci zbavit se plísní, dokáže vybělit i zašlé spáry v kachličkách.
- Olej s čajovníku - V lahvičce se sprejem můžete do destilované vody dát tea tree oil (2 lžíce).
Diskuze