Péče o pokojové rostliny kvetoucí v zimě

Mezi oblíbené pokojové rostliny kvetoucí v zimě patří Poinsettia, vánoční kaktus, brambořík a také hvězdník. V dnešním článku vám poradíme, jak se o tyto pokojové rostliny postarat, aby vám na Vánoce krásně kvetly.

Květina vánoční hvězda

Vánoční hvězda - Poinsettia

Tuto klasickou rostlinu Vánoc snad není potřeba nijak zvlášť představovat, téměř každý z nás ji už měl někdy doma. Vánoční hvězdu pěstujte na světlém místě, postačí jí běžná pokojová teplota (vyhněte se místům, kde hrozí průvan).

 

Zálivka by měla být střední (aby substrát nebyl ani suchý ani mokrý, dobré je udržovat stálou vlhkost). Tip: Ve větších zahradnických centrech jsou k dostání i Poinsettie v lososové, modré či žluté barvě květů.

Vánoční kaktusy (Schlumbergera, Zygocactus, Epiphyllum)

Vánoční kaktusy jsou oblíbenými pokojovými rostlinami, které vykvétají v období okolo Vánoc (proto také tato přezdívka). Co se týče péče o tyto rostliny, je podobná, jako u ostatních pokojových rostlin (světlo, teplo, zálivka, živiny).

 

Rozdíl je zejména v hnojení. Většinu pokojových rostlin v zimním období nehnojíme, vánoční kaktusy musíme, protože v době kvetení potřebují dostatečnou dávku živin (hnojíme je tedy 1 krát za 14 dní slabou dávkou hnojiva pro kaktusy). V žádném případě hnojivo nesmí obsahovat vápník!

Brambořík (Cyclamen)

Mezi další oblíbenou pokojovou rostlinu Vánoc patří brambořík (Cyclamen). Bramboříky mají raději polostín a chladnější teploty (tedy teploty do 18 °C), proto je dobré rostliny umístit na chladnější místo. Minibramboříky snesou vyšší teploty.

 

Co se týče barevné škály bramboříků, můžete si vybrat od základní bílé, přes růžovou, fialovou až po typickou vánoční červenou či karmínovou barvu květů.

Hvězdník (Hippeastrum)

Hvězdníky se prodávají jako hrnkové rostliny i jako řezané květiny. Jsou oblíbené zejména pro své krásné květy, které připomínají hvězdičky. K dostání jsou hvězdníky v červené, bílé, modré či oranžovohnědé barvě květů. Péče o tyto rostliny je stejná, jako u bramboříků.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies