Letničky sice ještě pořád vydatně kvetou a okrasná zahrada díky nim hraje letními barvami, ale práce s výsadbou dalších kvetoucích krásek bude až až. Už v srpnu jste mohli začít sadit cibuloviny a v závislosti o jakou cibulovinu se jedná, můžete pokračovat během celého září až do října. V září se můžete těšit na květy fyzostégie, rozchodníkovce, hořce, hvězdice a na okrasnou kapustu. Začátek podzimu je také vhodným obdobím k zakládání skalky nebo k jejímu rozšiřování.
Dvouletky a trvalky
Z počátku měsíce se vrhněte na dvouletky a později na trvalky, které budou zdobit zahradu v průběhu jara až do začátku léta. Zhruba v polovině září zasaďte cibulky tulipánů, ladoněk, hyacintů a talovíny. Nezapomeňte ani na hlízy lilií či kosatců. Cibule narcisů saďte až teplota nepřekročí 12 ° C. Září je také obdobím výsadby růží. Mnohokvěté a velkokvěté růže po zasazení úplně zkraťte, co se týče sadových a popínavých růží, nechte korunku asi 50 cm vysokou.
Sadíme jehličnany a okrasné dřeviny
Podzim, konkrétně tedy září je tím nejlepším obdobím, kdy se vrhnout na výsadbu živých plotů. Pokud už živý plot máte pěkně vzrostlý, můžete se v září pustit do jeho držby a tvarování. Je také ideální čas sázet okrasné dřeviny, především stálezelené listnaté dřeviny a jehličnany. Jehličnanům věnujte v září péči celkově, dopřejte jim opravdu vydatnou zálivku, aby se voda před zimou dostala až ke kořenům. Okrasné dřeviny, které snášejí mrazivé počasí hůře, důkladně pohnojte, aby měli sílu zimu zvládnout.
Cibule a hlízy ven
Některé cibuloviny a hlíznaté rostliny jste zasadili, jiné musí ze země ven, jinak by zmrzly. Mezi nemrazuvzdorné rostliny patří například dosny, měčíky, tygřice, jiřiny a montbrécie. Cibulky po vytažení vyžadují také určitou péči. Je třeba je důkladně očistit od půdy, osušit a uložit na chladné tmavé místo, hlavně aby se k nim nedostal mráz, ale zase nebylo moc teplo.
Diskuze