Moskevský dlouhosrstý toy teriér

Původ moskevského dlouhosrstého toy teriéra spadá do roku 1957, kdy byl poprvé představen pes, který položil základ rozšíření plemene. Na jeho vzniku se posílely také dlouhosrsté čivavy. Do ČR byl první dlouhosrstý toy teriér dovezen v roce 1980, první vrh se narodil v roce 1988.

Moskevský dlouhosrstý toy teriér

Moskevský dlouhosrstý toy teriér - povaha

Moskevský dlouhosrstý toy teriér je živý, veselý, velmi inteligentní a přátelský pejsek. Velmi má rád děti, snese se i s ostatními domácími zvířaty. K pánovi jej váže silné pouto.

Základní charakteristika plemene dle standartu FCI

Výška:

Moskevský dlouhosrstý teriér má v kohoutku 18 až 26 centimetrů.

Váha:

Váha psa se pohybuje v rozmezí 2 až 2 kilogramů.

Srst:

Moskevský dlouhosrstý teriér má 3 až 5 centimetrů dlouhou srst, která může být rovná nebo zlehka vlnitá. Na horní straně těla je srst krátká, méně než 2 centimetry dlouhá. Na čumáku a hlavě moskevského teriéra je srst krátká nebo plošně přiléhající. Uši jsou pokryty velmi dlouhou a hustou srstí, připomínající třásně. Rozlišujeme také hladkosrsté druhy teriérů, pro které je charakteristická krátká srst, plošně přiléhající k tělu. Bez podsrstí. Zbarvení může být černé, hnědé nebo modré se žlutými znaky, žluté, červené a sobolí.

Tělesné proporce dle standartu FCI

Tělo:

Pes kompaktní postavy a kvadratického rámce těla.

Hlava:

Hlava je malá, v lícních kostech přiměřeně široká, čelo je zlehka okrouhlé.

Krk:

Rovný, střední délky, vysoko nasazený a nesený, vzpřímený, štíhlý, suchý, bez laloku nebo záhybů kůže, přiměřeně osvalený.

Oči:

Oči jsou dostatečně velké, mírně vypouklé a kulaté.

Uši:

Uši jsou stojaté, velké, štíhlé a vysoko posazené.

Ocas:

Nesený v prodloužení hřbetní linie nebo nad ní. Suchý, jemný, často porostlý delší srstí.

Péče o srst

Péče o srst není příliš náročná. Pro každodenní kartáčování je vhodné použít kartáč s přírodními štětinami nebo klasický drátěný kartáč. Pravidelné kartáčování je vhodné, odstraní se tak uvolněná srst. Dále slouží ke stimulaci jejího přirozeného promašťování a k odstranění nečistot.

Výchova štěněte

Výchova štěněte musí být důsledná, měla by začít již od ranného věku štěněte. Výchova musí být také založená na vzájemném respektu. Povaha psa není komplikovaná a jakmile pochopí vaše pravidla, nebude je porušovat.

Pohyb je pro toto psí plemeno velmi důležitý

Snažte se zajistit tomuto psímu plemenu hodně pohybu. moskevský dlouhosrstý toy teriér je vhodný zejména do bytu. Pes se dožívá 12-ti až 13-ti let, ale i déle.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies