Pitná voda z kohoutku?
Pokud vás hygienici neustále ujišťují, že voda, která u vás doma teče z kohoutku je pitná, nemusí tomu být vždy tak. Voda sama o sobě sice pitná být může, ovšem pokud do sklenice voda nateče skrz staré a rezavé potrubí, už je tomu jinak. Většinou se díky starému potrubí do vody uvolňuje olovo, které je nebezpečné.
V čem vaříte vodu?
Pokud si pro jistotu pitnou vodu převařujete, děláte dobře. Pokud ovšem vodu převařujete v nekvalitní varné konvici, už to tak dobré není. V levných přístrojích se totiž z varné spirály uvolňuje nikl. Nikl je velmi významným alergenem.
Hubiči hmyzu hubí i nás!
Přípravky, které používáme na otravný hmyz (komáry, mouchy, blechy, vosy), nemusí hubit jenom je, ale také nás?! Ptáte se, jak je to možné? Některé levnější (bohužel i kvalitnější) insekticidní přípravky obsahují v sobě stopy lindanu, který působí toxicky na játra, krev a také nervový systém.
Formaldehyd způsobuje rakovinu!
Formaldehyd byl oficiálně uznán jako látka, která podporuje rakovinu. Bohužel i v naší domácnosti se tato látka poměrně velmi často vyskytuje, zejména v extrémně měkkých ručnících, které jsou právě touto látkou napuštěny. Formaldehyd se může vyskytovat i v ručnících s velkoplošným potiskem.
Domácí spotřebiče mohou obsahovat brom
Některé domácí spotřebiče, včetně počítače, v sobě ukrývají bromové zpomalovače hoření. A právě brom má velký podíl na problémech s reprodukčním systémem. Snažte se proto v domácnosti skladovat co nejméně takovýchto spotřebičů.
Diskuze