Louisiana Catahoula

Louisiana Catahoula je národním psem státu Louisiana. V Evropě je toto psí plemeno velmi vzácné.

Louisiana Catahoula

Louisiana Catahoula a jeho původ

Přesný původ tohoto psího plemene není znám. Pravděpodobně vznikl křížením indiánských psů s červenými vlky a psy typu mastif a chrt. Louisiana Catahoula se používal jako pes dobytkářů, dřevorubců, společenský pes, hlídací a strážní pes. Toto plemeno je národním psem státu Louisiana.

Louisiana Catahoula - povaha

Louisiana Catahoula je chytrý, nezávislý, někdy až bázlivý pes, s obranářskými vlohami a teritoriálními pudy. Může se projevovat i agresivně. Pro zajímavost - toto psí plemeno umí také dobře lézt na stromy.

Základní charakteristika plemene

Výška:

Pes má v kohoutku 55,8 až 66 centimetrů, fena měří v rozmezí od 50,8 do 60,9 centimetrů.

Váha:

Hmotnost standart neuvádí.

Srst:

Srst tohoto psího plemene je krátká až středně dlouhá. Nejvíce žádané je leopardí zbarvení srsti, může být také modré, šedé, černé, játrové, červené, bílé a skvrnité. Znaky mohou být černé, bílé, tříslové, červené nebo žlutohnědé. Jednobarevné zbarvení je přijatelné černé, žluté, červené a čokoládové.

Tělesné proporce Louisiana Catahoula

Tělo:

Louisiana Catahoula je pes střední až větší velikosti, dobře osvalený, elegantní, silný.

Hlava:

Hlava by měla být mohutně stavěná s dobře vyvinutými lícemi.

Oči:

Oči jsou posazeny středně daleko od sebe, střední velikosti, vypadají kulatě, jsou dobře zasazené v lebce. Oči mohou být jakékoliv barvy nebo kombinace barev, žádná není preferována. Oční víčka jsou pevná a mohou mít jakoukoliv barvu.

Uši:

Uši jsou klopené, krátké až středně dlouhé, střední velikosti, proporcionálně široké na úrovni hlavy, postupně se zužující k mírně okrouhlé špičce. Měly být zavěšené a obecně trojúhelníkového tvaru s nasazením na úrovni nebo těsně pod úrovní vrcholu temene hlavy.

Krk:

Krk je svalnatý, střední délky, bez nadměrnosti. Obvod krku se zvětšuje od hlavy k místu, kde se hladce připojuje k ramenům.

Péče o srst

Péče o srst není náročná. Pro každodenní kartáčování je vhodné použít kartáč s přírodními štětinami nebo klasický drátěný kartáč. Pravidelné kartáčování je nutné, odstraní se tak uvolněná srst. Dále slouží ke stimulaci jejího přirozeného promašťování a k odstranění nečistot.

Výchova štěněte

Výchova štěněte probíhá většinou bez problémů, měla by začít již od ranného věku štěněte. Výchova musí být důsledná, ale také založená na vzájemném respektu. Povaha psa není komplikovaná a jakmile pochopí vaše pravidla, nebude je porušovat.

Pohyb je pro toto psí plemeno velmi důležitý

Snažte se zajistit tomuto psímu plemenu hodně pohybu.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies