Někdy je vhodnější sáhnout po dvou nebo třech statnějších rostlinách, než mít v pokoji deset malých květináčů a každý s jinou rostlinou. Zkuste to a pořiďte si do pokoje teplomilné jehličnany.
Borovice pinie
Možná máte tuto borovici na zahradě a každou zimu ji musíte stěhovat dovnitř, protože mrazy nevydrží. Proč ji tedy nenechat v bytě po celý rok Nebojte se, obřích rozměrů dosáhne pouzte ve Středomoří, v bytě naroste tak akorát. Dobře snáší nepravidelnou zálivku. Navíc, borovice se dají krásně tvarovat, často se pěstují jako malé stromky v miskách.
Pokojová jedle
Pokojová jedle, blahočet nebo aurakárie jak chcete. Tento jehličnan patři mezi neoblíbenější. Pyšní se pravidelnou korunou a jemným jehličím. Jedle při dobrých podmínkách doroste i do výšky dvou metrů. Je potřeba ji zajistit světlé až polostinné stanoviště. Teplota nikdy nesmí klesnou pod 5°C. Pokojové teploty jí nevadí, ale zase by neměla stát u topení. Vyžaduje stále vlhký substrát a vyšší vlhkost vzduchu.
Nohoplod
Nohoplod patří mezi jehličnany, ikdyž některé druhy na to nevypadají. Nohoplod vyžaduje dostatek světla, během léta je lepší rostlinu dát ven. Zálivka by během roku měla být dostatečná, substrát musí být vlhký. Na zimu můžete zálivku omezit, ale substrát nesmí vyschnout. Nohoplod jde stejně jako borovici pěstovat jako bonsaj.
Pokojový cypřiš
Cypřiš je vhodný jak do bytu, tak do zahrady. Právě cypřiš udělá v pokoji velice dobrou službu, protože uvolňuje vonné silice, které krásně provoní celý byt. Pokud budete cypřiše pěstovat v bytě, potřebují dostatek světla, v zimě je vhodné je přesunout na chladnější místo. Se zálivkou to nepřehánějte, ale chce to pravidelnost.
Diskuze