Jaro v zahradě – jaké nebezpečí rostlinám hrozí?

Jaro už je v plném proudu a příroda už se zcela probudila k životu. Jaké choroby a jací škůdci patří mezi nejobávanější v tomto ročním období? Přečtěte si náš článek a dozvíte se více.
Zahrada pana Růžičky

Jaro – plevel opět začíná růst

Na jaře se probouzí nejen okrasné rostliny, stromy a keře, ale také plevel, který je nočmí můrou mnoha pěstitelů. Jak se ho lze účinně zbavit? Na každý plevel platí něco jiného. Přečtěte si náš článek o plevelech v zahradě a ochraně proti nim.

Plevele a ochrana proti nim

Zahrada a její nejčastější škůdci – mšice

Mšice je nejčastěji se vyskytujícím rostlinným škůdcem. Napadá téměř všechny druhy květin, rychle se množí a přenáší různé choroby. Boj s nimi není jednoduchý, neboť časem se stávají vůči chemickým postřikům imunní. Jak tedy tyto škůdce zlikvidovat? Účinně se mšicí zbavíte s pomocí žlutých lepových desek, které rozvěsíte na napadené rostliny. Tyto desky lze zakoupit v každém větším zahradnictví.

Mšice - ochrana proti mšicím

Rzi na rostlinách

Rzi vytvářejí na listech rostlin světlé skvrny na vrchní straně a hnědavé skvrny na spodní straně listů. Rzi nejčastěji napadají obilí, okrasné rostliny a dřeviny. Nejčastěji se s rzí můžeme setkat na růžích a tolik oblíbených thůjích (zeravech).

Rzi na rostlinách

Hlemýždi a šneci v zahradě - rady jak ochránit vaši zahradu

Hlemýždi a šneci, i když se to nezdá, dokáží v zahradě udělat velké škody. Okousávají klíčky, stonky, lodyhy, plody, hlízy, dužnaté kořeny, listy. Nejhorší jsou škody na mladých klíčících rostlinách, které tyto zahradní škodlivá zvířátka způsobují. Jak se proti nim bránit? Bohužel jediným řešením je ruční sběr. Ve večerních hodinách je dobré slimáky a šneky posbírat a zlikvidovat, stačí je zlikvidovat pomocí hrstky soli.

Plži v zahradě

Zahrada a její choroby a škůdci - přečtěte si také další aktuální články:

Thúje - Hnědnutí a odumírání větví thují

Růže - houbové choroby na listech

Choroby a škůdci trávníku

Rzivost na rostlinách

Jarní postřiky na ovocné stromy


Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies