Jarní úklid - jak nejlépe umýt okna

Jaro je nejlepším obdobím pro mytí oken. Že se vám do téhle práce vůbec nechce? Poradíme vám, jak je možné mytí oken co nejvíce zjednodušit. Lesknoucí se skla vám pak budou odměnou!

Mytí oken

Mytí okna – babské rady

Mytí oken už není žádná věda. Díky trendu plastových oken nám odpadává šroubování a mytí vnitřních částí. Navíc existuje spousta prostředků na mytí oken, které vám usnadní práci. Některé dokonce umožňují okna umýt a vyleštit jedním „vrzem“ – to ovšem neplatí pro okna silně znečištěná. Nejlepší, osvědčenou babskou radou je ale přidat do kyblíku s vlažnou vodou přibližně půl decilitru octa. Okna se pak krásně lesknou!

Ideální postup při mytí oken

A jaký je ideální postup při mytí oken? Nejdříve umyjte rámy, zbavte okna špíny a vyleštěte je. Pokud jsou nemytá dlouho, je třeba omýt je třeba i dvakrát za sebou. Stékající vodu na okraji okna průběžně stírejte.

Kdy je nejlepší čas na mytí oken

Okna myjte nejlépe na jaře a na podzim – v období mrazů jde špína špatně setřít a v extrémním horku zase voda na oknech rychle usychá a zanechává čmouhy.

Mytí oken s fólií

Máte-li doma okna s fóliemi, používejte měkký hadr či stěrku – vyvarujte se ostrým hranám. Saponát lze použít normální, nevhodné jsou abrazivní složky.

Neradi myjete okna? Objednejte si úklidovou službu

Pokud okna myjete neradi nebo potřebujete vyčistit hrubě znečištěné skelněné plochy, okna s polepy či grafitti, neváhejte a objednejte si úklidovou službu. Ta mívá v ceně i bělení rámů speciální chemií. Mimo cenu je v nabídce i čištění žaluzií. Firmu vybírejte pečlivě – úklidová četa by vám podlahu i stěny pod okny měla řádně zakrýt.

Kolik stojí mytí oken

Cena se pohybuje od 10 Kč/m2. U jednopokojového bytu to dělá okolo 450 Kč, mytí oken v bytě 2+1 už vyjde o stovku více. Některé firmy nabízejí při pravidelném mytí oken slevy.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 2 Nejlepší: 4 Nejhorší: 2

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies