Jak vybrat rozkládací sedací soupravu

Dominantou každého obývacího pokoje je sedací souprava. Nejenže odráží váš vkus, ale musí být i pohodlná, protože na ní trávíte hodně času. Kromě komfortu však třeba klást důraz i na praktičnost, proto jsou v současnosti rozkládací sedací soupravy velmi žádané.

Šedá sedací souprava s lenoškou MIAMI

Kupujeme sedačku

Před koupí sedačky je důležité si uvědomit velikost vašeho obývacího pokoje. Přílišná sedací souprava bude místnost opticky zmenšovat, příliš malá zase vzbudí pocit prázdného prostoru. Sedačky se vyrábějí v různých verzích, ale přidanou hodnotu všem druhům přidává možnost jejich rozložení. S rozkládací sedací soupravou vás už nikdy nepřekvapí nečekaná návštěva.

Při výběru sedací soupravy je také třeba vědět, kolik lidí ji bude využívat, zda bude používána i jako postel a zda si bude rozumět s vašimi domácími mazlíčky. Na základě těchto faktorů se můžete zamyslet nad výběrem potahu. Kožené rozkládací sedačky vypadají luxusně a perfektně zapadnou do moderního příbytku. Semiš a látka jsou měkké na dotek a vhodné pro sedací soupravy do rodin, kde je pohodlí na prvním místě. Ekokůže je zase nenáročná na údržbu.

Pokud máte doma malé děti, je užitečné, aby měla vaše sedačka odnímatelný potah, který se dá snadno vyprat. Psí drápy také vědí nepěkně ublížit každému materiálu, řešením může být například samostatný pelíšek pro psy. Jak se o jednotlivé druhy potahů starat, vám pořadí přímo při koupi vybraného kusu.

Rozkládací sedací souprava

Možnost rozložení je skvělým řešením pro všechny, kteří si rádi odpoledne zdřímnou před televizorem či hledají pohodlnější polohu pro čtení nebo práci s notebookem. Mechanismus rozkládání bývá velmi jednoduchý, k sedačce tak máte přidané další místa v průběhu pouhých několika vteřin.

Chcete-li rozkládací pohovku používat na častější spaní, měli byste si dát záležet na tvrdosti matrace. Ačkoli moderní rozkládací sedačky jsou vyrobeny tak, aby bez problémů mohly sloužit jako náhrada postele, nedokážou dlouhodobě zaručit stejně kvalitní spánek. V případě obyčejného zdřímnutí si či občasného uložení nečekané návštěvy však poslouží každá stejně dobře.

Přidanou hodnotou bývá také možnost polohování některých míst k sezení či opěrek závislá od konstrukce samotné sedačky. Potěší také skryté místečko na odkládání ovladače, knihy nebo novin.

Styl a doplňky

Rozkládací sedací soupravy v současnosti dostat v nejrůznějších barevných odstínech, určitě proto nebudete mít problém najít právě takovou, která vašemu stylu nejvíce vyhovuje. Možností je také použití více barev za účelem dosažení unikátní barevné kombinace.

S barvami a materiály se můžete také vyhrát při koupi doplňků. Výběr polštářů a dek můžete založit na kontrastu se sedačkou nebo jimi styl vaší sedací soupravy naopak zdůraznit. Taburetky, lenošky a křesla nakupujte s rozvahou, aby váš obývák nebyl přeplněn kusy nábytku bez jednotného stylu.

Nechte si poradit

Pokud si na výběr sedačky a doplňků netroufáte sami, neváhejte požádat o pomoc při výběru pracovníků prodejny sedacích souprav v Praze. Odborníci s dlouholetými zkušenostmi na trhu vám rádi pomohou. Seznamte je se svou představou, rozměry obýváku a účelem a poslechněte si jejich tipy. Z nabídky moderních, kvalitních a komfortních rozkládacích sedacích souprav si určitě vyberete právě tu, která nejlépe sedí vašemu stylu.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.7 Počet: 3 Nejlepší: 5 Nejhorší: 2

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies