Jak vybrat nejlepší zahradní sekačku

Nabídka zahradních sekaček je tak široká, že není jednoduché se v ní orientovat. Přinášíme proto několik rad které vám pomohou při výběru kvalitní zahradní sekačky. Berte zejména ohled na fakt, kdo bude sekačku používat. Bude-li sekačku obsluhovat žena, je vhodné vybrat model s pojezdem a funkcí snadného startování, kterou se vyhneme náročné manipulaci se startovacím kabelem.

Pán se sekačkou

sečení trávníku
Rozhodněte zda benzín nebo elektriku

Hlavní rozhodnutí při výběru zahradní sekačky spočívá ve volbě pohonu stroje. 

Elektrické sekačky mají své výhody při sekání malých ploch trávníku, ale jsou samozřejmě závislé na přítomnosti elektřiny. Většinou nemají vysoký výkon ani záběr a vždy je zde riziko přeseknutí kabelu.
Benzínové sekačky jsou zase schopny dosáhnout mnohem většího výkonu, mívají delší životnost a emise jsou u moderních a kvalitních strojů velmi přísně limitovány. Pokud tedy budete sekat pravidelně a plochy několik set metrů čtverečních, jednoznačně zvolte benzín!

Jako vybrat velikost nože
Dalším klíčovým kritériem výběru sekačky je volba záběru sečky. Ten je přímo úměrný velikosti nože a volba závisí zejména na rozloze sekané plochy.

Doporučujeme následující vztahy záběru a udržované plochy:
- záběr 32 cm do 200 m2 plochy,
- záběr 40 cm do 350 m2 plochy,
- záběr 40-45 cm do 500 m2 plochy,
- záběr 45-53 cm do 1000 m2 plochy,
- záběr 53 cm a více nad 1000 m2 plochy.

Zvolte pro vás důležité funkce sekačky
Nezanedbatelným ohledem při výběru sekačky jsou funkce, které od stroje požadujete. Berte zejména ohled na fakt, kdo bude sekačku používat a zda se vám hodí některé další funkce, jako je třeba mulčování. Bude-li sekačku obsluhovat žena, je vhodné vybrat model s pojezdem a funkcí snadného startování, kterou se vyhneme někdy náročné manipulaci se startovacím kabelem.

Kolik stojí dobrá sekačka?
Jednoduchá rada říká: „Investujte tolik, abyste koupili dostatečně kvalitní sekačku, která bude odpovídat vašim potřebám.” Každý nepotřebuje nejvýkonnější a funkcemi nadupaný stroj. I jednodušší a kvalitní model si zcela jistě najde svého spokojeného uživatele. Na druhou stranu se určitě nesnažte za každou cenu ušetřit, protože kvalitní sekačka se vám při správné péči odmění dlouhými lety bezproblémového provozu.

Rada na závěr
„Doporučuji také ověřit, jak kvalitní a širokou servisní sítí disponuje výrobce vybrané sekačky. Zajímejte se o záruční i pozáruční servis a dostupnost originálních náhradních dílů. Zkontrolujte si také úplnost dokumentace, kterou k sekačce obdržíte – návody a záruční list.

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 3 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies