Hygenův honič

Hygenův honič je silný pes, který je používán především při lovu ve skandinávských zemích. Přečtěte si o tomto psím plemenu více informací.

Hygenův honič

Z historie plemene

Hygenův honič byl vyšlechtěný v Norsku v roce 1830. Vznikl zkřížením holštýnského brakýře s různými skandinávskými psy, včetně dnes již vyhynulého Ringerike Hounda. Toto psí plemeno bylo pojmenováno podle svého šlechtitele p. Hygena. Oblíbené je zejména ve skandinávských zemích.

Hygenův honič - povaha

Hygenův honič je silný pes, který je používán především při lovu. Jako společník lidí nebývá příliš oblíbený, zejména díky svému velmi živému charakteru a tendenci ke kousání. Není vhodný pro rodiny s dětmi.

Základní charakteristika plemene dle standartu FCI

Výška:

Pes má v kohoutku 50 až 58 centimetrů, ideální výška je 54 centimetrů. Fena má v kohoutku 47 až 55 centimetrů, ideální výška je 51 centimetrů.

Váha:

Hygenův honič váží v rozmezí 20 až 24 kilogramů. Standard FCI hmotnost neuvádí.

Srst:

Hygenův honič má rovnou, kratší a na dotek hrubší srst. Zadní část stehen a ocas mohou být více osrstěné. Přípustné zbarvení je červenohnědé nebo žlutočervené, často s černými stíny na hlavě, zádech a na ocasu, s nebo bez bílých značení. Dalším přípustným zbarvením je černé a tříslové, často zkombinované s bílými skvrnami, bílé s červenohnědými nebo žlutočervenými záplatami a znaménky, nebo s tříslovým značením. Jednotlivé barvy by od sebe měly být jasně ohraničené.

Tělesné proporce dle standartu FCI

Tělo:

Hygenův honič je středně velký pes, pevné a kompaktní postavy, obdélníkového formátu, se silnou linií těla.

Hlava:

Hlava je středně velká, mírně širší, ne však těžká. Je střední délky, klínovitá, ale ne špičatá.

Krk:

Krk je středně dlouhý a silný.

Oči:

Oči jsou střední velikosti, tmavě hnědé, klidného a vážného výrazu.

Uši:

Uši jsou středně vysoko posazené, nejsou ani široké, ani dlouhé, ke konci se zužují, na konci jsou zakulacené, tenké a měkké. Jsou svěšené v blízkosti lící.

Ocas:

Ocas je posazený v linii zad, u kořene je silný, směrem ke konci se zužuje. Je nošený rovně nebo v nepatrném zakřivení vzhůru, dosahuje až k hleznům.

Péče o srst

Péče o srst není příliš náročná. Pro každodenní kartáčování je vhodné použít kartáč s přírodními štětinami nebo klasický drátěný kartáč. Pravidelné kartáčování je vhodné, odstraní se tak uvolněná srst. Dále slouží ke stimulaci jejího přirozeného promašťování a k odstranění nečistot.

Výchova štěněte

Výchova štěněte musí být důsledná, měla by začít již od ranného věku štěněte. Výchova musí být také založená na vzájemném respektu. Povaha psa není komplikovaná a jakmile pochopí vaše pravidla, nebude je porušovat.

Toto psí plemeno vyžaduje dostatek pohybu

Toto psí plemeno vyžaduje dostatek pohybu a pravidelné, dlouhé vycházky za každého počasí. Také potřebuje zajistit pravidelnou zátěž. Dožívá se průměrného věku 12 let, ale i déle.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies