Pokud vás trápí bolesti hlavy, připravte si šípkový čaj
Opláchněte šípky a nechte je namočené ve studené vodě (1 l) celou noc. Na druhý den dejte šípky i s tou vodou vařit. Po 10 minutách tam přidejte citronovou šťávu a doslaďte medem dle potřeby. Šípkový čaj musíte pít teplý, protože studený čaj postrádá léčivé účinky. Zbaví vás bolesti hlavy, avšak doporučuje se i při nachlazení, k pročištění močových cest i v případě, že trpíte únavou. Díky šípkovému čaji také zvýšíte svou odolnost vůči infekcím.
Lipový čaj je první pomoc na bolest v krku
Nasbírané a usušené lipové květy posekejte na malé kousky, nasypte je do skleněné či keramické nádoby a zalijte vroucí vodou. Květy by se měly vyluhovat minimálně 15 minut, pak sceďte a můžete nalévat do hrníčků. Jestli si ho chcete nějak osladit, přidejte trochu medu. Tento čaj je nejen výborný na zmírnění bolesti v krku, ale používá se i v případě, že vás trápí žaludeční křeče, kašel a zahlenění, střevní kolika, revma nebo trpíte onemocněním dýchacích cest.
Pomerančovo-zázvorový čaj
Budete potřebovat 2 pomeranče, které si nakrájíte na kousky, a 2 lžíce pokrájeného zázvoru. Vše dejte do konvice a zalijte jedním litrem horké vody. Tento čaj není příliš vhodný pro menší děti, stejně jim nebude chutnat. Je ale nepostradatelným pomocníkem, když nastane období viróz. Pomáhá i těhotným ženám, neboť potlačuje nevolnost.
Hruškový čaj se skořicí
Do 1 litru vroucí vody si nakrájejte 4 velké hrušky, ale nezapomeňte jim odstranit jádřince, pak k nim přihoďte i 2 špetky skořice a 5 nebo 6 hřebíčků. Pokud vám čaj přijde příliš sladký, místo 2 hrušek použijte jablka. Pro některé bude tato kombinace dokonce mnohem lepší.
Diskuze