Dalmatin

Dalmatin je výrazně skvrnitý, černo bílý pes, který je vhodný pro vycvičení k různým účelům. Je nesobecký, přátelský a společenský. Není plachý ani nervózní či agresivní. Ke své rodině je velice přítulný.
Dalmatin

Dalmatin – anglický název

Dalmatian

Dalmatin – původ

Dalmatin má dodnes nejasný původ spočívající pouze na domněnkách.

Dalmatin – popis

Dalmatin má přiměřeně dlouhou hlavu s plochou lebkou, širokou mezi ušima. Oči má posazené hodně od sebe, jsou středně velké s ostražitým výrazem. Ocas dalmatina je u základu silný a směrem ke konci se zužuje. Srst mají Dalmatini krátkou, hustou, uhlazenou a tvrdou. Základní zbarvení je čistě bílé a poseté černými skvrnami.

Dalmatin – charakter

Dalmatin je velmi přátelský a nesobecký pes. Není agresivní ani plachý, takže jako hlídač by asi neuspěl. Cítí se velmi dobře ve společnosti lidí. Ke své rodině je dalmatin přítulný, má rád děti a svému pánovi je oddaný.

Dalmatin – péče

Dalmatin má srst, která líná po celý rok, proto se musí pravidelně z jeho těla odstraňovat gumovou masážní rukavicí. Jelikož je dalmatin čilý pes, potřebuje dostatek pravidelného pohybu a dlouhé procházky. Občas je potřeba kontrolovat a čistit uši a zvukovod. Jinak dalmatin nepotřebuje žádnou zvláštní péči.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.7 Počet: 3 Nejlepší: 5 Nejhorší: 3

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies