Jakou čističku si vybrat?
Ze všeho nejdůležitější je nechat si poradit od odborníků. Jestliže trpíte alergiemi, poradí vám na které alergie pomáhá konkrétní přístroj. Čistička má především zabraňovat poletování a usazování lehkých alergenů (třeba zvířecích), pylových zrn či různých typů plísní.
Pokud jste alergičtí naopak na roztoče, tak vám čistička nepomůže tyto škůdce polapit. Ti se nacházejí v matracích, v pohovkách, v lůžkovinách a také samozřejmě v prachu na nábytku a podlaze. Jelikož nepoletují vzduchem, je na ně čistička “krátká”. Nemůže na ně. V takovém případě může sloužit pouze jako doplněk k antialergenním polštářům, přikrývkám atd.
Ptáte se, na kolik korun vás taková “hračka” vyjde?
Záleží na parametrech a dovednostech u konkrétní čističky vzduchu a také na účelu pořízení. Proto záleží čistě na vás, kolik se rozhodnete zainvestovat. Kromě hlavní funkce čištění, jenž vyplývá z názvu, mají některé čističky vzduchu i další funkce - zvlhčování nebo také ionizaci vzduchu. Liší se také způsobem, jakým zbavují vzduch veškerých nečistot. Je také důležité zohlednit vzduchový výkon, tj. objem vzduchu (m3), jenž přístroj vyčistí za 1 hodinu. Hlučnost je zásadní když si chceme čističku umístit do místnosti kde spíme. Pak už jen vyberme takovou čističku, která se nám vzhledově líbí a kde jsme spokojeni i s její hmotností a jejími rozměry.
Výběr už necháme pouze na vás. Kvalitní čistička vzduchu může zpříjemnit vaše bydlení a hlavně dýchání.
Diskuze