Mechanické zabezpečení
Mechanické zabezpečovací systémy jsou nejčastěji využívaným způsobem zabezpečení domu či bytu. Patří zde zejména bezpečnostní dveře a mříže na oknech. Ztěžují zlodějům přístup do objektu a mnohdy je od loupeže odradí úplně.
Bezpečnostní dveře
Zloději chodí z 90% případů dveřmi. Klasické dřevotřískové vypáčí během několika vteřin, proto se do nich opravdu vyplatí investovat. Vstupné dveře se řadí do bezpečnostních tříd od jedničky do šestky, dveře třídy jedna a dvě jsou ale pouze vyrobeny ze zesíleného materiálu, se kterými si dnes zloději dokáží poradit. Volte proto minimálně třetí stupeň. Součástí dobře zabezpečených dveří by měla být i bezpečnostní vložka zámků a bezpečnostní zárubně.
Bezpečnostní okna
Bydlíte-li v přízemí panelákového domu nebo dokonce v rodinném domě, má zloděj další možnost, jak se k vám vloupat. Nejbezpečnějším řešením je namontovat na okna mříže, dobrou vychytávkou jsou ale také bezpečnostní fólie, které pouhým okem zvenku nevidíte a přes které se nelze do domu dostat. Nalepují se přímo na okno.
Elektronické zabezpečení
Vyšším stupněm zabezpečení objektů jsou elektronické zabezpečovací systémy. Existuje jich celá řada, některé například obsahují senzor pohybu a dokáží zaznamenat, že se někdo pokouší vypáčit dveře. Přístroj je většinou napojen na řídící ústřednu, která majitele domu o tom, že není vše v pořádku, informuje.
Alarm
Alarm funguje tak, že v případě, kdy zloděj překoná vstupní dveře, spustí sirénu. Pokud hluk zloděje přesto neodradí, může alespoň vzbudit sousedy nebo upozornit kolemjedoucí policejní hlídku.
Kamerové systémy
Do větších objektů se rozhodně vyplatí nainstalovat kamerový systém. Zloděje odradí už jen jejich přítomnost. Zároveň vám kamery usnadní pohled přes branku. Kamerový systém dnes můžete napojit i na internet a svůj dům sledovat na dálku, například z dovolené.
Jak se před zloději chráníte vy?
Diskuze