Bulteriér - ostrý obranář

Bulteriér vznikl křížením buldoků s různými typy teriérů. Cílem šlechtění bylo získat psa, který by splňoval vlastnosti obou plemen a byl vhodný pro psí zápasy. Ačkoliv je bulteriér ostražitý a často napadá jiné psy, stává se věrným a oddaným společníkem.

Pitbul

Bulteriér a jeho původ

Bulteriér (Bull Terrier) vznikl v polovině 19. století ve Velké Británii. Vznikl křížením buldoků s různými typy teriérů. Cílem šlechtění bylo získat psa, který by splňoval vlastnosti obou plemen a byl vhodný pro psí zápasy. Což bulteriér splňuje. 

Charakteristika a povahové rysy psa

Ačkoliv je bulteriér ostražitý vůči vetřelcům a často divoce napadá jiné psy, stává se věrným a oddaným společníkem, když je dobře vycvičen a když je mu věnoáno dostatek pozornosti. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem. A máte-li bojové plemeno, bude se vám hodit nějaký ten um navíc, ať se svým psím obranářem dokonale splynete. I přes svůj divoký, respekt vzbuzující zjev, má bulteriér dobrý vztah k lidem a je milý k dětem. Potřebuje však pevnou ruku, protože bulteriér je neobyčejně silný a může být i nebezpečný.

Bulteriér a jeho výška, váha, srst

Průměrná výška bulteriéra se pohybuje v rozmezí 35 až 45 centimetrů. Váha je úměrná výšce, standard FCI přesnou váhu neudává. Bulteriér (Bull Terrier) má krátkou, přiléhající, lesklou a hrubou srst. Zbarvení je čistě bílé, červené, plavé, černě žíhané nebo tříbarevné, přičemž barevné plochy musí převládat, s bílými značkami nebo bez nich. Nežádoucí je jen modré a játrově hnědé zbarvení.

Péče o srst bulteriéra

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Výchova bulteriéra

Vzhledem k rychlému vývoji je potřeba začít s velmi důslednou výchovou již v ranném věku štěněte.

Pohyb psa

Snažte se zajistit bulteriérovi hodně pohybu, protože jej potřebuje. Až pes dospěje, můžete jej opatrně naučit běhat za svým kolem. Boxeři milují hraní a dovádění s ostatními psy, ale i kvůli hře s míčem se svým pánem rádi vylezou ze svého pelíšku.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 2.0 Počet: 2 Nejlepší: 3 Nejhorší: 1

Diskuze

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny pěstitele, chovatele a domácí kutily. Články o pěstování rostlin, chovu zvířat a nových trendech v bydlení.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies