Box – univerzální sport i zábava
Dnes už snad nenajdeme byt, ve kterém by nebylo nějaké to sportovní nářadí. Boxovací pytel nebo trenažer se mohou stát jedním z nich. Splní hned několik účelů: vylepšíte si díky nim fyzičku, zpevníte postavu a bušení do pytle nebo trenažeru můžete brát i jako formu terapie, když se cítíte být ve stresu nebo potřebujete vybít agresivitu. Navíc můžete sportovat sami, tréninkové dávky si rozvrhnete podle času, formy a nálady a boxování si klidně můžete podbarvit vaší oblíbenou muzikou. Na vlastní kůži si tak vyzkoušíte, jestli by vás tento sport bavil.
Boxovací pytel
Jestli to s boxem chcete zkusit, doporučujeme boxovací pytel, který je nejlevnější investicí a přitom skvěle splní svůj účel. Dodává se i se čtyřmi ocelovými řetízky, jejichž pomocí pytel připevníte. Boxovací pytel je konstruován tak, že dokonale absorbuje vaše údery, a tím šetří vaše klouby. Hmotnost pytle je 30 kg, takže jeho pohyblivost po úderech je omezená, což při tréninku zajisté oceníte. Kromě klasického boxu se hodí i pro kickbox a jiné bojové sporty.
Boxovací trenažér
Alternativou boxovacího pytle je boxovací trenažer. Investice do něj je poněkud vyšší, zato však nepotřebujete vrtat do zdi, jelikož trenažer spočívá na masivním podstavci, do něhož se naplní buď 80 litrů vody, nebo patřičné množství písku, které zajistí jeho stabilitu. Samotná boxovací část měří 100 cm, tedy stejně jako boxovací pytel. Boxovat můžete do celkem 12 terčů označených číslicemi 1, 2, 3, 4. Při zásahu do trenažeru dochází k jeho mírnému naklonění pro lepší absorpci úderů, takže si boxování maximálně vychutnáte.
Diskuze