AIDS - imunitu našich pejsků mohou posílit vitamíny
Psi většinou nikdy nereagovali na lidské choroby, pokud byl jejich pán nemocný, téměř nikdy tuto nemoc od něj nechytili, avšak v poslední době se stále dočítáme o opaku. U psů, kteří žijí v denním kontaktu s člověkem, nemocným např. tuberkulózou nebo rakovinou, se nemoc páníčka za čas projeví i u psa. V posledních letech byly zaznamenány případy, kdy se pejsci nakazili i chorobami hospodářských zvířat, jako nepravou vzteklinou (Aujezskyho chorobou), toxoplasmózou od domácích králíků, nebo leptospirózami.
Onemocnění u psů lze předcházet očkováním
Naši psí mazlíčci jsou vnímaví i vůči paratyfu (salmonelóza)
Za nakažením salmonelózou stojí podle hygieniků většinou nedostatečně tepelně zpracované potraviny, jejich špatné skladování, nebezpečné je i nedokonalé grilování. Kromě drůbežího masa hrozí infekce i z vajec,
a proto je důležité nekrmit psy syrovými kachními vejci, nebo krmivem, které by mohlo být znečištěno trusem hlodavců. Řada psů má vytvořenu opravdu skvělou imunitu, ale v místech, kde hrozí bezprostřední riziko nákazy, jako na statcích či ve stájích, v okolí králíkáren apod., kam se může náš mazlíček občas zatoulat, je nutné odolnost jeho organismu podpořit pravidelným očkováním dle rady veterináře.
AIDS - důležitá je prevence
Odborníci zjistili, že totiž i mezi psy se již objevuje tzv. chorobná ztráta imunity, považovaná za obdobu dobře známého onemocnění AIDS. Lék na tento problém je jasný. Prevence - tak jako sobě dopřáváme detoxikační čajíčky a vitaminové doplňky, tak i našim psím mazlíčkům bychom měli dopřát čas od času dobrotu v podobě vitaminových tablet či krmiva s minerály.
Diskuze