Chovatelka.cz

Týrání zvířat a testování na nich

Gabrijelka Gabrijelka

Přemýšleli jste někdy o tom, co se stane s takovým koněm, když už je starý a nemůže běhat? Nebo jakým postupem se vyrábějí kosmetické přípravky? Kolik nevinných zvířat je utrápeno v laboratořích? Týrání zvířat je stále aktuální téma.

Co je považováno za týrání zvířat Používání předmětů, podnětů a jiných pomůcek, které u zvířete vyvolávají bolest. Bezdůvodné vyvolávání stresových vlivů biologické, chemické či fyzikální povahy. Zacházení se zvířetem tak, že u něj vyvolává nepřiměřenou bolest, utrpení, poškození zdraví a nebo vede k jeho neúměrnému fyzickému vyčerpání. Každý je povinen zvířeti zabezpečit: Podmínky pro zachování jeho fyziologických funkcí. Zajištění biologických potřeb zvířete tak, aby nedocházelo k utrpení, bolesti či poškození zdraví zvířete. Učinit opatření proti útěku zvířete. Ten, kdo chová zvíře v zájmovém chovu nebo se ujal toulavého nebo opuštěného zvířete, musí řádně odpovídat za jeho zdraví a dobrý stav. Zvíře nesmí být chováno v zájmovém chovu, pokud nejsou zabezpečeny přiměřené podmínky pro zachování všech jeho funkcí a zajištění potřeb. Testování na zvířatech

Kosmetiku používá denně každý z nás, ale už ne každý si uvědomuje, že takovéto výrobky, které zkrášlují, se testují na zvířatech. Nejčastěji to jsou králíci, kočky, psi, myši a potkani. I když jsou tyto testy v EU zakázány, ročně kvůli testování umírají desítky tisíc těchto nevinný zvířat. Úplný zákaz bude totiž pravděpodobně přijat až kolem roku 2013.

Kde se pokusná zvířata využívají Kosmetický průmysl – bezpečné testování kosmetických přípravků Farmaceutický průmysl – zjišťování reakcí na různé druhy látek Výuka na školách – výuka biologie, přírodopisu aj. Vojenský průmysl – učí se na zvířatech, jak efektivně zabíjet Automobilový průmysl – bezpečnostní zkoušky Chemický průmysl – zkoušení nových čistících prostředků Potravinářský průmysl – testování různých konzervačních přísad a barviv Zdravotní výzkumy – zvířata jsou uměle infikována lidskými civilizačními nemocemi Kde týrání zvířat nahlásit

V České republice nemá liga na ochranu zvířat pravomoc řešit případy, které se týrání zvířat týkají. Pokud tedy máte podezření, že někde ve vašem okolí k týrání zvířat dochází, obraťte se na místní veterinární správu. Ta má podle zákona právo tyto případy řešit a navrhovat odpovídající řešení.

Hodnocení: 5.0

Počet: 1

Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.