Chovatelka.cz

Mulčovací kůra – její výhody a nevýhody

Kateřina Řehořová
Mulčování je v dnešní době nejrozšířenější ochranou vysazených rostlin, keřů i stromů. Mulčovací kůra je směs smrkové a borové kůry. Výhody a nevýhody mulčovací kůry naleznete zde.
Mulčovací kůra – její výhody a nevýhody Mulčování je v dnešní době nejrozšířenější ochranou vysazených rostlin, keřů i stromů. Mulčovací kůra je směs smrkové a borové kůry. Výhody a nevýhody mulčovací kůry naleznete zde.
Mulčovací kůra – výhody Zabraňuje prorůstání plevelů.
Působí esteticky a přirozeně.
Semena plevelů, která se uchytí na vrchní vrstvě, se lehce odstraňují.
Udržuje vláhu v půdě.
Oddělí záhony od travnatých ploch.
Je to ekologicky nejpřijatelnější materiál. Mulčovací kůra – nevýhody Hmyz v mulčovací vrstvě přitahuje některé druhy ptáků, kteří při hledání potravy mohou mulč rozhrabovat.
V případě málo propustné zeminy může při častém zalévání dojít k přemokření substrátu pod mulčem a k následnému zahnívání kořenů. Tomuto však lze zabránit kontrolou vlhkosti před zaléváním.
Okyselování půdy neprospívá malému množství vápnomilných rostlin. Mulčování – jak mulčovat Ve většině případů se mulčovací vrstva nanáší hned po výsadbě rostlin do čistého záhonu, aby se předešlo výskytu plevelů. Mulčovací kůru můžeme pokládat na již založené záhony, je třeba záhony předem důkladně zbavit plevelů.
Mulčování – na co si dát pozor při mulčování Při prvním mulčování je třeba počítat s tím, že se mulč slehne a budete muset po určité době dosypávat.
Při zalévání musíte dávat pozor na proud vody, protože příliš prudký proud vody by mohl mulč odplavit nebo smíchat se zeminou. To by mohlo mít za následek nesprávnou funkci mulče a následné zaplevelení.

Hodnocení: 2.5

Počet: 4

Nejlepší: 3 Nejhorší: 1

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.